Вівторок, 25.02.2020, 21:14
Головна Реєстрація Вхід
Новини СВІТОЧА
БУЛІНГУ — НІ! [4]
ПЕРШОКЛАСНИКУ 2019 [1]
Інформація для батьків, чиї діти стануть першокласниками у 2019 році.
Навчання [136]
Наукова діяльність [87]
Виховні заходи [421]
Конкурси [148]
Соціально-психологічна служба [139]

Перехід на сайти:Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » 2016 » Листопад » 26 » В рамках місячника правового та превентивного виховання
10:30
В рамках місячника правового та превентивного виховання

Профілактика жорстокого поводження з дітьми

     Проблема насильства і жорстокого поводження з дітьми - одна з найгостріших і актуальніших нині. В силу свого віку дитині частенько важко протистояти насильству, що завдає фізичної або  психічної  травми.

Насильство - така фізична або психологічна дія відносно особи, групи або суспільства в цілому, яке спрямоване на обмеження усіх форм свободи та носить явний або прихований характер для об'єкту.

Насильство включає будь-яку форму поганого поводження, що допускається батьками, опікунами, іншими членами сім'ї дитини, педагогами, представниками органів правопорядку, іншими дорослими.

Види і форми насильства

Фізичне насильство - це умисне нанесення фізичних ушкоджень дитині, що призводить до нанесення фізичних ушкоджень різному ступеню тяжкості. До фізичних видів насильства відносяться: побої, каліцтва, вбивства, обмеження в їжі та сні, залучення до вживання алкоголю і наркотиків і т. п.

Сексуальне насильство (чи розбещення) - залучення дитини з його згоди або без такого в сексуальні дії з дорослими в цілях отримання останніми задоволення або вигоди. Згода дитини на сексуальний контакт не дає підстав вважати його ненасильницьким, оскільки дитина не має свободи волі і не може передбачати усі негативні для себе наслідки. До сексуальних видів насильства відносять зґвалтування, інцест, сексуальне спокушання, залучення до проституції, порнобізнес і тому подібне.

Психологічне (поведінкове, інтелектуальне, емоційне) насилля - умисне маніпулювання об'єктом, ігнорування його суб'єктних характеристик (свободи, гідності, прав), що призводить до різних деформацій і порушень психічного (поведінкового, інтелектуального, емоційного, вольового, комунікативного, особового) розвитку. Психологічні види насильства:  відкрите неприйняття і постійна критика дитини; загрози на адресу дитини, що проявляються в словесній формі;  зауваження, висловлені в образливій формі, принижують гідність дитини;  умисна фізична або соціальна ізоляція дитини; одноразова груба психічна дія, що викликає у дитини психічну травму; загрози залякування; зневага; приниження; лайка;втручання в особисте життя.

Зневага потребами дитини - відсутність елементарної турботи про дитину, внаслідок чого порушується його емоційний стан і з'являється загроза його здоров'ю або розвитку : відсутність адекватного віку і потребам дитини живлення, одягу, житла, освіти, медичної допомоги;  відсутність належної уваги і турботи, внаслідок чого дитина може стати жертвою нещасного випадку.

Наслідки жорстокого поводження, насильства

Будь-яка ситуація насильства, в якій опиняється дитина (чи об'єкт він або свідок насильства) носить негативний характер, гальмує або спотворює розвиток його особистості, що ще тільки формується, є причиною багатьох психологічних і соціально-психологічних проблем, які можуть супроводжувати людину усе життя. Залученість дитини в тій або іншій формі в ситуацію насильства призводить до розвитку таких психологічних властивостей особи, як, з одного боку, хамство - грубість, хуліганство, невміння поводитися, неповагу і зневагу іншої людини і, з іншого боку, лакейство - підлабузництво, лицемірство, раболіпствування.

  Основними наслідками жорстокого поводження і насильства є емоційні і поведінкові порушення, включаючи девіантну поведінку; порушення соціалізації дитини; труднощі в створенні  власної сім'ї вихованні дітей.

Поради батькам

1. Обговоріть з підлітком питання про допомогу різних служб в ситуації, пов'язаній з ризиком для життя.

2. Промовте з ним ті номери телефонів, якими він повинен скористатися в ситуації, пов'язаній з ризиком для життя.

3. Дайте йому ваші робочі номери телефонів, а також номери телефонів людей, яким ви довіряєте.

4. Виховуйте в дитині звичку розповідати вам не лише про свої досягнення, але і про тривоги, сумніви, страхи.

5. Кожну важку ситуацію не залишайте без уваги, аналізуйте разом з ним.

6. Обговорюйте з дитиною приклади винахідливості і мужності людей, що мали вийти з важкої життєвої ситуації.

7. Не іронізуйте над дитиною, якщо в якійсь ситуації він виявився слабким фізично і морально. Допоможіть йому і підтримайте його, вкажіть можливі шляхи вирішення проблеми, що виникла.

8. Якщо проблеми пов'язані тільки з тим, що ваша дитина слабка фізично, запишіть його в секцію якої-небудь боротьби або іншу, пов'язану із спортом, і цікавтеся його успіхами.

10. Не спізнюйтеся з відповідями на питання вашої дитини по різних проблемах фізіології, інакше на них можуть відповісти інші люди.

11. Постарайтеся зробити так, щоб дитина з раннього дитинства проявляла відповідальність за свої вчинки і за ухвалення рішень.

12.Вчіть дитину передбачати наслідки своїх вчинків, сформуйте у нього потребу ставити питання : "Що буде, якщо?"

13.Якщо ваша дитина піддалася сексуальному насильству, не поводьтеся так, як ніби він вчинив щось жахливе, після чого його життя неможливе.

14.Не обговорюйте при дитині те, що сталося, тим більше із сторонніми і чужими людьми.

15. Не формуйте у своєї дитини комплекс провини за подію з ним.

16. Не дозволяйте іншим людям виражати вашій дитині співчуття  і жалість. Це формує прийняття їм установки, що він не такий, як все.

17.Дайте можливість своїй дитині промовити з вами найважчу ситуацію до кінця і без залишку. Це допоможе йому звільнитися від вантажу провини і відповідальності.

18. Якщо в цьому є необхідність, пройдіть разом з ним курс психологічної реабілітації.

19. Постарайтеся перемкнути увагу дитини з пережитої їм ситуації на нове заняття або захоплення.

20. Ні в якому разі не залишайте невирішеними проблеми, що стосуються збереження вашого фізичного та психічного здоров'я.

Категорія: Соціально-психологічна служба | Переглядів: 276 | Додала: Світоч2004 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Перехід на сайти:

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Архів записів

Вільнянська гімназія "Світоч". Адміністратор сайту Михайленко Н.І. © 2020 Створити безкоштовний сайт на uCoz