Середа, 08.04.2020, 03:00
Головна ШБІЦ Реєстрація Вхід
Новини СВІТОЧА
БУЛІНГУ — НІ! [4]
ПЕРШОКЛАСНИКУ 2019 [1]
Інформація для батьків, чиї діти стануть першокласниками у 2019 році.
Навчання [151]
Наукова діяльність [89]
Виховні заходи [421]
Конкурси [149]
Соціально-психологічна служба [145]

Перехід на сайти:

Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Становлення шкільного бібліотечного центру (ШБІЦ)

До 1977 року приміщення бібліотеки знаходилось на другому поверсі гімназії і складалося із двох кімнат: основної зали та підсобної, загальною площею біля 100 м 2. У підсобній кімнаті розміщувалось сховище підручників, в основній залі - книжковий фонд, абонемент. Читального залу не було. Штат бібліотеки налічував дві одиниці: завідуюча бібліотекою та бібліотекар.

З 1977 до 1981 року у бібліотеці була плинність кадрів. Поступово, завдяки чіткому контролю та організації ряду заходів щодо збереження та поповнення бібліотечного фонду зі сторони завідуючої бібліотекою та колективу закладу кількісний стан фонду почав збільшуватись. Відчувалась потреба у збільшенні загальної площі, відведеної під бібліотеку. Стала проблема організації читального залу. 01.01.1999 року на базі ЗОШ створився заклад нового типу - загальноосвітній навчально-виховний комплекс "Світоч", який об'єднував дитячий садок, ЗОШ та гімназію. З 2005 - 2006 н.р. заклад перейменовано на Вільнянську гімназію "Світоч". Гімназія класичного типу. Керує гімназією Стефаненко Тамара Василівна, яка працює на посаді директора з 21.06.1991 року.

З моменту створення закладу новою гину бібліотеці біло виділено додаткове приміщення. Старе приміщення було реорганізовано під книгосховище підручників, у новому - сучасний читальний зал та абонемент.

У 2007 - 2008 навчальному році книгосховище, читальний зал та абонемент знаходяться в одному приміщенні.

Відбулися зміни у книжковому фонді бібліотеки. З моменту свого існування заклад був російськомовним. Відповідно у фонд здебільшого закладалась література російських письменників. У радянські часи на кожного учня держава виділяла 78 карбованців для їх книгозабезпечення. Цих коштів вистачало і на безкоштовне користування підручниками і на комплектування основного фонду.

Після "Закону про мову" ( 1989) у закладі розроблено програму поступового переходу на українську мову навчання. Відразу ж відчувся дефіцит української книги. До того ж у 1991 році Україна стала самостійною державою, що супроводжувалось рядом труднощей, однією з яких було фінінсування шкільних бібліотек. Із фонду бібліотеки вилучалась російська література та література. Яка не відповідала новим шкільним програмам, а державної програми поповнення та оновлення фондів шкільних бібліотек до сих пір нема. За останнє десятиліття загальний книжковий фонд зменшився майже на 12 тисяч примірників.

У 1995 році шкільна бібліотека була учасником експерименту "Координована робота закладів культури та освіти". За плідну, успішну роботу у вихованні інформаційної культури особистості завідуюча шкільною бібліотекою Пєстрікова Олена Миколаївна стала делегатом II-го Міжнародного конгресу бібліотекарів, який проходив у м. Київ 1996 року.

У цьому ж році досвід шкільної бібліотеки друкується на шпальтах державних освітянських видань.

2002 рік - шкільна бібліотека прийняла участь у обласному етапі Всеукраїнського огляду бібліотек загальноосвітніх шкіл - II місце.

2003 рік - досвідом роботи бібліотеки зацікавився Запорізький інститут післядипломної педагогічної освіти. Завідуючу бібліотекою Пєстрікову О.М. запрошено до обласної творчої групи шкільних бібліотекарів, яка працювала над темою "Шкільна бібліотека у загальноосвітньому просторі" впродовж 2003 - 2006 років. Матеріали, напрацьовані членами обласної творчої групи включені до регіонального методичного посібника. Досвід бібліотеки Вільнянської гімназії "Світоч" включений до посібника.

2005 рік - шкільна бібліотека зустрічала гостей - членів обласної творчої групи при ЗОІППО. Вперше було продемонстровано використання програми "Intel®Навчання для майбутнього" при проведенні бібліотечних заходів.

2005 - 2006 навчальний рік - у закладі впроваджується авторська програма Пєстрікової О.М." Шестилітній читач у бібліотеці", участь у якій взяли гімназисти 1-их класів. За результатами створено кліп "Дитячий вернісаж", який був продемонстрований учасникам програми.

Грудень 2006 рік — презентація авторської програми "Шестилітній читач у бібліотеці" та кліпу "Дитячий вернісаж" на районному методоб'єднанні бібліотек загальноосвітніх шкіл.

З 2005 року у роботу шкільної бібліотеки впроваджуються нові інформаційні технології:

- навчання за програмою « Основи І К Т. Партнерство у навчанні»

- робота за програмою «Шкільна бібліотека»

2008 рік - завідуючою бібліотекою Пєстрікову Олену Миколаївну запрошено до обласної творчої групи шкільних бібліотекарів, яка працює за темою: « Формування інформаційної культури читача»

Впродовж 2003 - 2007 років шкільна бібліотека постійний переможець районного етапу та призер обласного етапу Всеукраїнської акції "Живи, книго", входить у десятку кращих бібліотек області.

Досвід шкільної бібліотеки вивчається бібліотекарями України. 

 

 
Пошук

Перехід на сайти:

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Архів записів

Вільнянська гімназія "Світоч". Адміністратор сайту Михайленко Н.І. © 2020 Створити безкоштовний сайт на uCoz