Середа, 08.04.2020, 03:41
Головна МАН, олімпіади Реєстрація Вхід
Новини СВІТОЧА
БУЛІНГУ — НІ! [4]
ПЕРШОКЛАСНИКУ 2019 [1]
Інформація для батьків, чиї діти стануть першокласниками у 2019 році.
Навчання [151]
Наукова діяльність [89]
Виховні заходи [421]
Конкурси [149]
Соціально-психологічна служба [145]

Перехід на сайти:

Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Мала академія наук України (далі МАН) – 
освітня система, яка забезпечує організацію  і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни.
       Вагомим кроком у розвитку МАН стало створення у 2004 р. згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2003 р. № 1301 «Про вдосконалення системи організації роботи з виховання дітей та молоді у позашкільних навчальних закладах» Позашкільного навчального закладу Мала академія наук учнівської молоді. На нього було покладено функції координації дослідницько-експериментального напряму позашкільної освіти. Поступово формується мережа спеціалізованих позашкільних навчальних закладів – малих академій наук учнівської молоді.
      Важливого значення для діяльності та розвитку МАН набуло ухвалення Постанови Кабінету Міністрів України від 08.08.2007 р. № 1016 «Про затвердження Державної цільової програми роботи з обдарованою молоддю на 2007–2010 рр.».
    Визначною подією стало засідання Президії НАН України 11.11.2009 р., присвячене діяльності МАН і наданню Позашкільному навчальному закладу Мала академія наук учнівської молоді статусу закладу подвійного підпорядкування – Міністерству освіти і науки України та Національній академії наук України. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2010 р. № 88 «Про удосконалення роботи з талановитими дітьми» заклад було перейменовано на Український державний центр «Мала академія наук України».
      На сьогодні Національний центр «Мала академія наук України» є закладом, що виконує загальнодержавні функції з пошуку, розвитку та підтримки обдарованих і талановитих учнів. Щорічно НЦ «МАН України» проводиться близько 30 всеукраїнських заходів науково-методичного спрямування і понад 40 масових заходів для обдарованої учнівської молоді. Запроваджуються нові освітні проекти, в тому числі міжнародні.              Щорічно зростає кількість дітей, залучених до науково-дослідницької діяльності МАН, у 2011 р. вона становить близько 250 тис. обдарованих учнів з усієї країни.
    Ключова роль у вихованні юних дослідників належить педагогічним і науково-педагогічним працівникам МАН. На сьогодні загальна кількість педагогів та науковців, що працюють з обдарованими дітьми, становить приблизно 6,5 тис., серед яких близько 1,5 тис. викладачів є кандидатами наук, 300 – докторами наук. До науково-педагогічного складу МАН входять педагоги позашкільних навчальних закладів – 11%, загальноосвітніх навчальних закладів – 47%, викладачі вищих навчальних закладів – 42%.
    Науково-дослідницька робота в МАН організована за науковими відділеннями та секціями відповідно до структури, затвердженої Президією МАН. Для задоволення інтересів і потреб дітей у дослідницькій діяльності в різних галузях науки й техніки щороку в системі роботи МАН запроваджуються нові секції та наукові відділення. Так, у 2008–2009 н. р. структура наукових відділень МАН складалась із 48 секцій 8 наукових відділень, а в 2011–2012 н. р. – вже 60 секцій 11 наукових відділень.
      Учні – члени МАН є учасниками різноманітних обласних, всеукраїнських, міжнародних інтелектуальних конкурсів, турнірів, олімпіад і виявляють високий рівень підготовки та творчі здібності.
     Визначним заходом МАН є щорічний Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН. У всіх етапах конкурсу-захисту беруть участь близько 100 000 школярів-старшокласників, з яких до фіналу виходять понад 1000 кращих.
     Сьогодні МАН виховує професійно зорієнтованих, озброєних відповідним науковим, дослідницьким інструментарієм молодих людей, які вже у школі знають своє призначення, спрямування, наукове покликання і йдуть до вищих навчальних закладів, чітко розуміючи, в якій науковій галузі вони хочуть працювати.
 
Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових дисциплін
Всеукраїнські учнівські олімпіади  з  базових  дисциплін проводяться  щороку  серед  учнів  середніх і професійно-технічних закладів освіти з таких  базових  дисциплін:  українська  мова  та література,   історія,   основи   правознавства,   іноземні   мови (англійська, німецька, французька, іспанська), математика, фізика, хімія,  біологія,  географія,  основи інформатики і обчислювальної техніки, трудове навчання, основи економіки.
     Всеукраїнські конкурси  фахової  майстерності,  олімпіади  зі спеціальних дисциплін проводяться  щороку  серед  учнів  випускних груп професійно-технічних закладів освіти.
     Всеукраїнські конкурси-захисти  науково-дослідницьких   робіт членів Малої академії наук та наукових товариств учнів проводяться щороку за такими профілями:
     філології та мистецтвознавства;
     фізико-математичний;
     обчислювальної техніки і програмування;
     хіміко-біологічний;
     історико-географічний;
     техніко-технологічний.
     Всеукраїнські турніри юних фізиків,  астрономів, математиків, хіміків,  істориків проводяться  щороку  серед  учнів  середніх  і професійно-технічних  закладів  освіти з відповідних дисциплін.  З ініціативи організаційних комітетів та  за  наявності  відповідних фінансових  можливостей  проводиться  турнір  юних  винахідників і раціоналізаторів (базова дисципліна - фізика).

2017-2018 н.р.

У Вільнянській гімназії «Світоч» роботою з обдарованими учнями опікується заступник директора з навчально-виховної роботи Вайновська М.К., кандидат педагогічних наук, доцент, Заслужений учитель України. За її керівництва та організації, планомірної управлінської діяльності здійснюється виявлення творчо обдарованих учнів та створена чітка система роботи спільно з практичним психологом  Рогатіною Я.О. щодо встановлення нахилів, інтересів гімназистів та залучення їх до систематичної підготовки до інтелектуальних випробувань.

Для цього щорічно  у гімназії приймається ряд управлінських рішень, які сприяють  організації ефективної роботи з обдарованими учнями, зокрема, наказ №168 від 29.05.2015 року по Вільнянській гімназії «Світоч» «Про управлінське супроводження підготовки здібних і обдарованих учнів до інтелектуальних змагань у наступному 2015-2016 навчальному році» з метою забезпечення цілорічної особистісно-орієнтованої підготовки, розвитку здібностей і обдаровань учнів, збереження фізичного і психічного здоровʼя, запобігання їх перевантаження. Даним наказом передбачена вся наступна цілеспрямована робота всього педагогічного колективу у відборі кандидатур школярів для участі у всіх видах інтелектуальних змагань (у Всеукраїнських олімпіадах з навчальних  предметів, у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН, у Міжнародному конкурсі знавців української мови ім.Петра Яцика, Міжнародному мовно-літературному конкурсі ім.Тараса Шевченка, у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості, у Міжнародному інтерактивному природничому конкурсі «Колосок», у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», Міжнародному конкурсі з інформатики та компʼютерної вправності «Бобер», Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Грінвіч», Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня», у Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник», Всеукраїнському конкурсі з українознавства «Патріот-2015».

 

 

 

Пошук

Перехід на сайти:

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Архів записів

Вільнянська гімназія "Світоч". Адміністратор сайту Михайленко Н.І. © 2020 Створити безкоштовний сайт на uCoz