Середа, 08.04.2020, 02:45
Головна Інформатизація Реєстрація Вхід
Новини СВІТОЧА
БУЛІНГУ — НІ! [4]
ПЕРШОКЛАСНИКУ 2019 [1]
Інформація для батьків, чиї діти стануть першокласниками у 2019 році.
Навчання [151]
Наукова діяльність [89]
Виховні заходи [421]
Конкурси [149]
Соціально-психологічна служба [145]

Перехід на сайти:

Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Організаційно-методичний аспект впровадження ІКТ до діяльності гімназії

 

Перше рішення про впровадження ІКТ в навчальний процес прийшло разом з акцією «Кожній школі – компютерний клас». З врученням нам першого компютерного класу у 2001 році і почалося впровадження ІКТ в навчальний процес. Метою педагогічного та учнівського колективів стало якомога швидше опанувати компютери.

Згодом, у 2004 році, заклад отримав другий компютерний клас. На ці компютери уже можна було встановлювати ЕЗНП з різних предметів. Вчителі вчилися працювати з електронними засобами з таких предметів, як фізика, хімія, біологія, математика, алгебра, історія, географія та ін. Захопилися і вчителі і учні.

Адміністрацією закладу були прийняті управлінські рішення щодо ефективного використання ЕЗНП на уроках, розробки уроків з використанням ІКТ (обов’язковим для всіх, хто підлягав черговій атестації).     Вчителі закладу стали проводити відкриті уроки для вчителів закладу, району з метою показувати різні форми роботи на уроці з використанням ІКТ (ЕЗНП, тести, презентації, дидактичний матеріал, фото, аудіо, відео).

Впровадження ІКТ супроводжувалося організаційними документами.

У 2007 році та у 2012році гімназії були вручені нові два компютерні класи, які працюють у нас сьогодні. Перший компютерний клас (2001 року) згодом був переданий у сільські школи, компютери другого компютерного класу (2004 року) були передані у предметні навчальні кабінети з метою, щоб учителі могли більше часу виділяти для підготовки електронних додатків до уроків.

Заступника директора з навчально-виховної роботи Губську Світлану Іллівну було призначено відповідальною за інформатизацію закладу.

В закладі є адміністративна посада заступника директора з науки, яку займає  Вайновська Марія Кирилівна. На неї і покладено функції  методичної роботи по впровадженню ІКТ в навчально-виховний процес. До речі перший авторський урок з використанням ІКТ відкритий для вчителів зарубіжної літератури району провела в компютерному класі саме Марія Кирилівна.

Масове навчання вчителів і учнів ІКТ стартувало у 2004 році. Це були 48-годинні курси за програмою «Intel®Навчання для майбутнього». 38 учителів гімназії отримали сертифікати. Тренером була Михайленко Надія Іванівна, вчитель інформатики. 

Згодом, у 2011 році, усі вчителі гімназії пройшли «Курс Microsoftіз цифрових технологій» та отримали сертифікати. Тренер – Михайленко Надія Іванівна. Вчителі, фізики, математики, інформатики, зарубіжної літератури отримали сертифікати про успішне завершення тренінгу «Сервіси Web2.0 у педагогічній діяльності», тренер Собакар О.О. – методист відділу освіти, молоді та спорту Вільнянської РДА. Майже усі вчителі мають візитки на ЗапоВікі.

Методична робота щодо впровадження ІКТ у навчальний процес продовжується з урахуванням нових можливостей сучасних ІКТ (навчання в Інтернеті, спілкування в режимі онлайн та ін.). Учитель сучасного інформаційного суспільства не може не володіти ІКТ тому що:

необхідно постійно підвищувати свою інформаційну культуру;

- інформатична компетентність стає складовою частиною ефективного використання ІКТ в підготовці до уроків та проведенні уроків;

- спілкування в онлайн та використання ресурсів Інтернет розширяє можливості учителя і учня;

- компютерна обізнаність стала необхідною умовою для здобуття знань в сучасному  інформаційному суспільстві.

 

 
Комп'ютеризація закладу та її динаміка станом на 2017-2018 н.р.  

Усі учні, вчителі, працівники супроводжуючих служб закладу мають можливість користуватися комп’ютерною технікою, локальною мережею та мережею Інтернет на протязі всього дня і в позаурочний час. В основному для цього використовуються комп’ютерні класи та кабінети оснащені комп’ютерною технікою.

Зараз у гімназії 84 комп’ютери (з них 11 готуємо на списання, 2 - потребують ремонту), 5 ноутбуків. Заклад має три комп’ютерних класи (ауд. № 209, ауд. № 310, ауд. № 201), п’ять інтерактивних: мультимедійний клас (ауд. № 208), кабінети хімії (ауд. № 304), біології (ауд. № 308), історії (ауд. № 301), фізики (ауд. № 302).

Мультимедійні комплекси (комп’ютер, проектор, екран, колонки) встановлені у навчальних класах:

3-А (ауд. № 218, класний керівник Діденко З.М.),

4-А (ауд. № 219, класний керівник Кузьменко В.В.),

1-А (ауд. №108, класний керівник Тільчарова Н.О.),

6-Б (ауд. №315, класний керівник Глущенко Л.В.),

7-А кл. (ауд. №307, класний керівник Стецюра О.Л.),

10-Б (ауд. №306, класний керівник Кіріян Т.В.).

 

Кабінет англійської мови (ауд. № 311) оснащений комп’ютерною технікою: 11 комп’ютерів, проектор, екран (дошка), стереогарнітура.

Виховна кафедра має комп’ютер та ноутбук.

Комп’ютерами оснащені: кабінети: директора, секретаря, головного бухгалтера, бухгалтера-касира, бібліотекаря, психолога, медсестри, спортзалу, захисту Вітчизни, пришкільного інтернату.

У НКК №1 (ауд. 209) є лазерні принтери Samsung ML-1210,  Samsung 2010, БФУ Epson P313 для кольорового друку; у НКК №2 є лазерний принтер Samsung 1670,  Epson T27 для кольорового друку (потребує ремонту), Epson М200 для чорно-білого друку.  Ще маємо два принтери Samsung ML-2015 та Samsung ML-1866 у бухгалтерії, один БФУ для чорно-білого друку, один принтер у секретаря Canon Pixma MP 280, один у медсестри Canon Pixma iP1500. Принтерами у комп’ютерних класах можуть користуватися всі учні і всі учителі. Тут вони можуть роздруковувати реферати, повідомлення, фото, презентації (за потребою), дидактичний матеріал, документацію, газети, реклами і інше, все, що стосується навчально-виховного процесу. Звичайно все безкоштовно.

Локальна мережа закладу об’єднує всі навчальні  кабінети, класні кімнати, бібліотеку, кабінети директора, секретаря, бухгалтерії окрім спортзалу, медичної сестри та пришкільного інтернату.

Мережа Інтернет у закладі охоплює всі кабінети, окрім спортзалу, медичної сестри та пришкільного інтернату. Швидкість Інтернета до 100 Мбіт/с, провайдер – ProstoNet.

У гімназії «Світоч» працює три навчальних комп’ютерних класи: НКК1  (ауд. 209), НКК2 (ауд. 310), НКК3 (ауд. 201). Технічна специфікація цих НКК більшою мірою відповідає наказу МОН України № 907 від 29 липня 2011 р. «Про затвердження технічних специфікацій навчального комп’ютерного комплексу для кабінету інформатики, навчального комп’ютерного комплексу (мобільного) та інтерактивного комплексу (інтерактивної дошки, мультимедійного проектора) для загальноосвітніх навчальних закладів».

Бібліотека гімназії оснащена комп’ютером (2017 р.), на якому встановлена автоматизована програма «Шкільна бібліотека», що дає змогу замінити щоденну ручну роботу бібліотекаря, швидко зробити різноманітні звіти, створити електронні каталоги підручників та художньої літератури, замінити роботу на абонементі на електронний варіант.

У закладі працюють універсальні інтерактивні кабінети:

  • біології у складі: ноутбук Lenovo, мультимедійний проектор Epson EB-X72, інтерактивна дошка ePrezenter з комплектом стельового кріплення. Кабінет забезпечений лабораторним обладнанням і спеціалізованим освітнім програмним забезпеченням для інтерактивного використання на уроках біології та інших уроків відповідно до розкладу занять. Завідує кабінетом Рожко О.І.
  • хімії у складі: ноутбук Lenovo, мультимедійний проектор Epson EB-X72, інтерактивна дошка ePrezenter з комплектом стельового кріплення. Кабінет забезпечений лабораторним обладнанням і спеціалізованим освітнім програмним забезпеченням для інтерактивного використання на уроках хімії. Завідує кабінетом Опашко І.В.
  • історії у складі: ноутбук Dell-301, мультимедійний проектор NEC VE303G з комплектом стельового кріплення, інтерактивна дошка Intech M-76 Dual user, БФП Epson M200, Wi-Fi . Кабінет забезпечений спеціалізованим освітнім програмним забезпеченням для інтерактивного використання на уроках scnjhsї. Завідує кабінетом Супруненко А.Г.
  • фізики у складі: ноутбук Lenovo, мультимедійний проектор NEC VE303G з комплектом стельового кріплення, інтерактивна дошка Intech M-76 Dual user. Кабінет забезпечений лабораторним обладнанням і спеціалізованим освітнім програмним забезпеченням для інтерактивного використання на уроках фізики. Завідує кабінетом Геда О.В.

Технічне обслуговування комп’ютерної техніки закладу проводять вчителі інформатики Михайленко Н.І. та Урсуленко Н.О.

Заклад має свої електронні скриньки svitoch57@ukr.net,   svitoch57@gmail.com. За відправку, отримання та повідомлення персоналу закладу про отриману електронну пошту відповідає секретар Нагорна О.В.

 
Напрями,за якими відбувається використання ІКТ в діяльності закладу, представлена на схемі, розробленій Вайновською М.К.
 
 
 

 

Модель використання ІКТ в закладі представлена на схемі, 

розробленій Вайновською М.К.

 

 
 

 

Пошук

Перехід на сайти:

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Архів записів

Вільнянська гімназія "Світоч". Адміністратор сайту Михайленко Н.І. © 2020 Створити безкоштовний сайт на uCoz