Середа, 08.04.2020, 03:07
Головна Гурток "ПОШУК" Реєстрація Вхід
Новини СВІТОЧА
БУЛІНГУ — НІ! [4]
ПЕРШОКЛАСНИКУ 2019 [1]
Інформація для батьків, чиї діти стануть першокласниками у 2019 році.
Навчання [151]
Наукова діяльність [89]
Виховні заходи [421]
Конкурси [149]
Соціально-психологічна служба [145]

Перехід на сайти:

Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Розповідь про "Червоних слідопитів" Вільнянського району організували для учнів "Світоча" вчителі Романенко Г.О. та Юдицька Л.І.


Фашисти постарались стерти сліди дій 25-го танкового корпусу. Лише пам’ять очевидців зберегла правду про легендарний рейд, про нього ходили легенди. Про одну з легенд розповів з телеекрану журналіст С.С.Смирнов. Клуб червоних слідопитів, який під керівництвом інженера- конструктора заводу ім.Шевченка В.Сердюка працював при Вільнянському районному будинку піонерів вирішив дослідити шлях 25-го танкового корпусу, підтвердити чи розвіяти легенду про нього. Ця пошукова робота тривала майже 3 роки. Члени експедиції пройшли шляхом 25-го танкового корпусу, знайшли 12 раніше невідомих захоронень воїнів-танкістів, встановили на них червоні саморобні обеліски. Слідопити пройшли пішки, проїхали на велосипедах майже усі села Вільнянського району Запорізької області і Синельніковського та Павлоградського районів Дніпропетровської області, знайшли свідків тих подій, записали їх розповіді, по крупинках відтворили маршрут рейду, нанесли його на карту. Було знайдено багато раніше невідомих поховань танкістів на полях, у лісосмугах, на подвір’ях сільських жителів. Діти встановлювали імена загиблих і сповіщали про них рідним і військовим комісаріатам. На всіх похованнях вони встановлювали скромні саморобні пам’ятники. До цієї роботи підключились сільські ради, місцева влада, ради ветеранів. Замість саморобних пам’ятників на увічнення пам’яті героїв були поставлені пам’ятники з граніту чи залізобетону, відкриття яких проходило дуже урочисто. Такий пам’ятник було встановлено біля с. Задорожне Вільнянського району Галі і Володі Волохам, які переховували у себе вдома пораненого танкіста. Зрадник видав їх. Фашисти схопили контуженого, пораненого танкіста і потягли його за автомобілем до силосної ями, де розстріляли. Вони також схопили і розстріляли Галю і Володю Волохів і подружок Галі, Зіну Сівакову і Ліду Гордієнко. Біля с. Терни Дніпропетровської області на "полі захоронення” були знайдені, підняті на поверхню останки і встановлені імена 78 загиблих героїв, які 04 травня 1967р. були перезахоронені поряд із центральною братською могилою с.Терни.
Начальником штабу цієї експедиції була Люба Могилат, нині Л.І.Юдицька, учитель біології гімназії "Світоч”. На зустрічі з членами гуртка "Пошук” музею освіти Вільнянського району 15 квітня 2009 р. вона розповіла багато цікавого і про танковий рейд, і про роботу червоних слідопитів, показала фотографії, зроблені під час пошукової роботи і ІІ–го Всесоюзного зльоту експедиційних загонів червоних слідопитів, значки і нагороди за безцінну дослідницьку роботу.
Діти дізналися, що бойовий танк Т-34, який оберігає в’їзд у м.Вільнянськ, встановлений на честь героїв-танкістів 25-го танкового корпусу, а три тополі біля нього символізують екіпаж танку. Робота експедиційного загону клубу червоних слідопитів була високо оцінена.
Червоні слідопити вибороли честь представляти нашу Запорізьку область на Всесоюзному зльоті експедиційних загонів у м. Ленінграді (Санкт – Петербург), де брали участь у покладанні вінків загиблим на "Дорозі Життя” Ладозького озера, мали багато зустрічей із уславленими полководцями.
Пошук

Перехід на сайти:

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Архів записів

Вільнянська гімназія "Світоч". Адміністратор сайту Михайленко Н.І. © 2020 Створити безкоштовний сайт на uCoz