Четвер, 02.04.2020, 09:33
Головна Наш земляк - легендарний комбат! Реєстрація Вхід
Новини СВІТОЧА
БУЛІНГУ — НІ! [4]
ПЕРШОКЛАСНИКУ 2019 [1]
Інформація для батьків, чиї діти стануть першокласниками у 2019 році.
Навчання [148]
Наукова діяльність [89]
Виховні заходи [421]
Конкурси [149]
Соціально-психологічна служба [142]

Перехід на сайти:

Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
missirine2011

Форма входу

Наш земляк
один з багатьох героїв, хто визволяв Батьківщину від фашистської навали в роки Великої Вітчизняної війни, хто віддав своє життя в ім’я Перемоги.
Відома всьому світу фотокартка
"Комбат”
публікувалась в газетах багатьох країн світу. І лише через багато років після війни було встановлено, що на ній зображено нашого земляка.
Народився О.Г.Єрьоменко в 1906 р. в с. Терсянка в бідняцькій сім’ї. З дитинства він знав, що таке злидні, важка праця на заробітках. Коли в Терсянці організувалось вперше в Запорізькій області колективне господарство "Авангард”, сім’я Єрьоменків записалась до його складу в числі перших.
Згадує фронтовий товариш Єрьоменка В.С.Верезубчак"Тим раннім липневим ранком 1942р. молодший політрук ходив по пшеничному полю, сумно похитував головою: тяжко було йому, хліборобу, бачити обгоріле, розтоптане колосся. ...І стався бій поблизу с. Хороше на Ворошиловоградщині ( нині Луганська область). Ворожа куля пробила спочатку партійний квиток, а потім серце героя. Піднялися бійці і в страшній рукопашній схватці зім’яли ряди гітлерівців. І перемогли їх... А відважний молодший політрук залишився лежати неподалік від переднього краю, ніби навіки оберігаючи хлібну ниву від знищення.” 
Закінчилась війна. Мільйони сімей не діждались з війни рідних та близьких. В багатьох сім’ях і до цієї пори не знають, як склався останній день їх батька, сина, брата. В газетах появився знімок "Комбат”, він став всесвітньо відомим як символ невмирущої мужності, відваги радянського воїна. Фронтовий кореспондент М.В.Альберт дав назву фотографії, тому що чув, як під час бою по черзі пронеслося: "комбата вбили”. Та в гарячці бою не встиг записати ні прізвища, ні посади командира. Через багато років після війни впізнала на фотознімку свого чоловіка Євдокія Лук’янівна Єрьоменко. Після довгих років пошуків було встановлено, що легендарний "Комбат” – це наш земляк Олексій Гордійович Єрьоменко. На місці подвигу споруджено пам’ятник. Його автор лауреат Державної премії ім. Т.Г.Шевченка Іван Миколайович Чумак. Пам’ятник знаходиться біля місця бою, на піднятті, де раніше був спостережений пункт. Одинадцятиметрову скульптуру комбата відлили з бронзи майстри Українського спеціалізованого науково-виробничого управління реставрованих робіт, яке знаходиться в Києві. На честь О.Г.Єрьоменка і його любові до рідної землі та врожаю, люди вибрали кращі сто гектарів землі та врожаю і назвали їх "Комісаровим полем”.


с.Терсянка 
Пам'ятник легендарному комбату О.Г.Єрьоменко
Відома всьому світу фотокартка
"Комбат”

Пошук

Перехід на сайти:

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Архів записів

Вільнянська гімназія "Світоч". Адміністратор сайту Михайленко Н.І. © 2020 Створити безкоштовний сайт на uCoz