Вівторок, 25.02.2020, 22:55
Головна Реєстрація Вхід
Новини СВІТОЧА
БУЛІНГУ — НІ! [4]
ПЕРШОКЛАСНИКУ 2019 [1]
Інформація для батьків, чиї діти стануть першокласниками у 2019 році.
Навчання [136]
Наукова діяльність [87]
Виховні заходи [421]
Конкурси [148]
Соціально-психологічна служба [139]

Перехід на сайти:Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » 2014 » Лютий » 27 » Психолог застерігає:
10:57
Психолог застерігає:

ПРИЧИНИ КОМПЮТЕРНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ

Жага пригод, яку дитина може реалізувати в різних компютерних іграх.

2.       Дитяча бездоглядність, тобто батьки настільки зайняті вирішенням своїх проблем, що у них абсолютно не вистачає часу на дитину. Такі батьки не цікавляться успіхами в школі, почуттями і переживаннями дитини, вони не знають, чим живе їх дитина і що вона хоче. Вони просто купили їй комп’ютер, вважаючи, що таким чином виконали свій батьківський обов’язок. І дитина має повну свободу дій, вона надана сама собі.

3.       Постійні сварки між батьками або особами, що їх замінюють. У таких родинах панує емоційно-психологічне напруження.

4.       Фізичне і емоційно-психологічне насильство з боку однокласників або однолітків.

5.       Розлучення батьків також може слугувати приводом для занурення в іншу реальність, де немає ніяких проблем.

6.       Брак спілкування з батьками, однолітками, однокласниками або просто значущими людьми є ще однією важливою причиною.

7.       Завищена або занижена самооцінка дитини може бути поштовхом до занурення у віртуальну реальність. Щоб хоч якось зняти це напруження, діти йдуть у віртуальний світ.

8.       Дитину не влаштовує її сім’я, а саме: ставлення батьків до неї або їх спосіб життя (наприклад, батьки зловживають алкоголем), в таких випадках у дитини виникає відчуття відчуження до власної родини, в результаті чого віртуальний світ поглинає дитину з головою. Якщо в родині є жорстоке поводження з дітьми з боку батьків, різні суворі покарання за провини або непосильні домашні навантаження, то для дитини найкращим варіантом, щоб не бачити це насильство, стає віртуальний світ. У новій реальності її ніхто не буде ображати, і вона завжди зможе постояти за себе. Тут вона стає сильною і непереможною.

Підлітки і діти ще не мають необхідних психологічних механізмів захисту, отже, їхня психічна система страждає, що виражається в появі нападів панічного страху, тривоги, хворобливого роздратування, нічних кошмарів, нав’язливих станів. У дітей за постійної взаємодії з комп’ютером порушується режим харчування, вони втрачають почуття часу й можуть не спати цілодобово. Повністю трансформується режим дня і ночі – близькі і батьки відзначають незрозумілі рухи та неспокійний сон після ігор. У такому випадку дитина втратила контроль над віртуальною реальністю, і тепер та контролює дитину. У цьому і полягає суть ігрової залежності: комп’ютер починає керувати самою людино.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ З ПРОФІЛАКТИКИ КОМП’ЮТЕРНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ

1.       Будьте уважні: вчасно помітити і попередити появу і розвиток комп’ютерної залежності легшее, ніж потім з нею боротися.

2.       Постійно проявляйте увагу і сприяйте розвитку інтересів і схильностей підлітка.

3.       Заохочуйте творчі задуми дитини від захоплення музикою до катання на лижах.

4.       Пам’ятайте, що комп’ютерна залежність рідше проявляється у підлітків, які займаються спортом, тому стежте, щоб ваша дитина належний час приділяла фізичним навантаженням.

5.       Батькам потрібно подавати особистий приклад у використанні можливостей комп’ютера:

·  робити акцент на застосуванні комп’ютера у своїй роботі,

·  використовувати його як помічника у спільному з дитиною досугові, творчості (комп’ютерний дизайн, моделювання та інше), попутно прищеплюючи навички культури спілкування з сучасною технікою.

6.       Культивуйте почуття сімейної, колективної спільності. Самотність (у силу різних причин) – привід і підстава для втечі від реального світу.

7.       Коректно використовуйте право на заборону, оскільки «заборонений плід завжди солодкий».

Психолог Я.О. Рогатіна

Категорія: Соціально-психологічна служба | Переглядів: 389 | Додала: Світоч2004 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Перехід на сайти:

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Архів записів

Вільнянська гімназія "Світоч". Адміністратор сайту Михайленко Н.І. © 2020 Створити безкоштовний сайт на uCoz