Вівторок, 02.06.2020, 00:31
Головна Реєстрація Вхід
Новини СВІТОЧА
БУЛІНГУ — НІ! [4]
ПЕРШОКЛАСНИКУ 2019 [1]
Інформація для батьків, чиї діти стануть першокласниками у 2019 році.
Навчання [158]
Наукова діяльність [90]
Виховні заходи [431]
Конкурси [149]
Соціально-психологічна служба [148]

Перехід на сайти:

Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » 2016 » Січень » 5 » Про організацію охорони, пропускного і внутрішньоб'єктового режимів роботи в будівлі і на території гімназії
16:55
Про організацію охорони, пропускного і внутрішньоб'єктового режимів роботи в будівлі і на території гімназії

Вільнянська гімназія «Світоч»

Вільнянської районної ради Запорізької області

НАКАЗ

21.12.2015                                    м.Вільнянськ                                           № 374  

Про організацію охорони,
пропускного і внутрішньоб'єктового
режимів роботи в будівлі
і на території   гімназії

З метою забезпечення надійної охорони будівлі, приміщень і майна, безпечного функціонування навчального закладу, своєчасного виявлення та запобігання небезпечних ситуацій, підтримання порядку і реалізації заходів щодо захисту  трудового та учнівського колективів   під час  їх перебування на території, в будівлі, спорудах та впорядкування роботи навчального закладу
 

НАКАЗУЮ:

1.Затвердити Положення  про організацію пропускного режиму і правила поведінки відвідувачів в будівлі Вільнянської гімназії «Світоч» Вільнянської районної ради Запорізької області.(Додаток №1)

2.Здійснювати охорону будівлі цілодобово: вдень – черговий технічний працівник,

3.вночі - сторож  з допомогою технічних засобів (телефон,  кнопка тривожної сигналізації), свисток.3.Визначити місце знаходження постів: 

пост №1 ( вестибюль) з 6.00 – 18.00- техперсонал,

пост №2 (будівля,  територія   гімназії)  - 18.00-06.00 – черговий сторож.

4.Порядок роботи поста – згідно з графіком  роботи, обов'язки визначити відповідними інструкціями.

5.В цілях виключення перебування на території та у будівлі навчального закладу сторонніх осіб і запобігання  несанкціонованого доступу встановити наступний порядок

пропуску:

- дозволити цілодобовий доступ в будівлю навчального закладу посадовим особам, педагогічному складу та обслуговуючому персоналу тільки через парадний вхід;
- покласти на чергового адміністратора питання узгодження доступу осіб в гімназію, в'їзду транспортних засобів на територію;
- дозволити пропуск відвідувачів тільки за наявності у них документа, що посвідчує особу, після реєстрації  відвідувачів. Ввезення (внесення) чи вивезення (винесення) майна навчального закладу здійснювати з дозволу матеріально відповідальних посадових осіб навчального закладу. Контроль за відповідністю внесеного (ввезеного), що виноситься (вивозиться) майна покласти на завгоспа, або особу, яка його заміщає.

6.З метою впорядкування роботи  гімназії встановити наступний розпорядок:
• робочі дні - понеділок-п’ятниця;
• неробочі дні – субота, неділя;
• режим роботи - цілодобовий;
• навчальні години занять:
з 8 год 00 хв. до 15год.30хв.;

7.Черговому адміністратору особисто контролювати, спільно з черговим педагогом, прибуття та порядок пропуску учнів і працівників перед початком занять; при необхідності надавати допомогу черговим.

8.Педагогічному та технічному  персоналу:

8.1прибувати на свої робочі місця за 15 хвилин до початку заняття. Безпосередньо перед початком робочого дня візуальним оглядом перевіряти місце проведення заняття, кабінетів на предмет безпечного стану, відсутності підозрілих та небезпечних для життя і здоров'я учнів предметів і речовин.

8.2заборонити в навчальних класах, кабінетах зберігання сторонніх предметів, навчального обладнання та іншого майна, проведення дослідів та інших видів робіт, не передбачених затвердженим переліком та програмою.

9.Завгоспу, відповідальному за антитерористичну безпеку

9.1організувати перед початком кожного робочого дня проведення перевірок:
- безпеки території навколо будівлі гімназії,
- стану   підвальних і господарських приміщень;
- стану вестибюлю;
- сходових проходів ;
- безпечного утримання електрощитів та іншого спеціального обладнання;
- безпеки утримання місць проведення спільних заходів
(актового залу, спортивних споруд, майданчиків на території закладу).
         9.2 побутове сміття, будівельні і виробничі відходи збирати тільки на спеціально виділеному майданчику, в контейнер, з подальшим їх вивезенням, спеціально обладнаним транспортом.
         9.3 виключити спалювання сміття, використаної тари, відходів тощо, а також розведення багать на території навчального закладу.
         9.4планові перевірки стану пропускного режиму, наявності та порядку ведення документації, стану та справності технічних засобів охорони, утримання запасних виходів проводити не рідше одного разу на місяць; результати контролю заносити в журнал обліку перевірок стану пропускного режиму та технічних засобів охорони посадовими особами.
         10.Відповідальними за належний стан та утримання будівлі  призначити Тарасенка О.М., за класні кімнати  - класних керівників, за кабінети – завідувачів кабінетами, вчителів – предметників.
         11.Відповідальним за вищевказані приміщення, будівлі та споруди:
- постійно контролювати їх безпечне утримання та експлуатацію встановленого обладнання;
- забезпечувати збереження майна та документації;
- дотримуватися встановлений режим роботи;
- виконувати правила експлуатації, пожежної та електричної безпеки,
- своєчасно проводити прибирання та здачу під охорону;
- проводити евакуацію при отриманні інформації про пожежі або надзвичайної ситуації - сигнал пожежної сигналізації або дзвінок (довгий - короткий - довгий, продубльований 3рази).
         12. Завгоспу Тарасенку О.М:

         12.1на дверях запасних виходів, горищних приміщень, технічних поверхів і підвалів, інших закритих на замок приміщень, в яких знаходяться люди, розмістити таблички із зазначенням прізвища та ініціалів відповідальної за ці приміщення і місця зберігання ключів.
         12.2 утримувати у справному, працездатному стані освітлення території, входів у будівлю, обладнаних майданчиків і всіх приміщень.
         13. Інженеру з охорони праці Худякову О.В. довести даний наказ до відома колективу. 

         14.Працівникам гімназії не допускати передачу ключів від приміщень гімназії стороннім особам, в тому числі родичам, друзям та ін.                                                                                                                                        

         15.Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
 

 

Директор гімназії                                                                           Т.В.Стефаненко

 

 

 

 

                                                                                                                               Додаток

                                                                                                                              до наказу

від 21.12.2015 № 374

 

Положення

про організацію пропускного режиму і правила поведінки відвідувачів

в будівлі Відьнянської гімназії «Світоч»

 

1.Загальні положення

 

Дане Положення розроблено у відповідності до статті 26 Закону України «Про освіту», згідно з якою забезпечення безпечних і нешкідливих умов навчання, праці та виховання у навчальних закладах покладається на їх власника або уповноважений орган та керівника навчального закладу.

Положенням «Про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах», затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563, Статутом гімназії та іншими нормативно-правовими актами, що регламентують вимоги до встановленого порядку роботи та створення безпечних умов для учнів і працівників гімназії «Світоч», а також виключення можливості проникнення сторонніх осіб, порушення санітарно-епідемічного стану, виносу службових документів, матеріальних цінностей та інших порушень громадського порядку.

 Контрольно-пропускний режим – сукупність заходів і правил, що запобігають можливості несанкціонованого проходу осіб, проїзду транспортних засобів, виносу (вивозу) майна на територію чи з території гімназії. Пропускний режим в будівлі гімназії передбачає комплекс спеціальних заходів, направлених на підтримання та забезпечення встановленого порядку діяльності гімназії і визначає порядок  пропуску учнів, працівників  загальноосвітнього начального закладу і громадян до будівлі та внутрішніх приміщень гімназії.

Охорона приміщень забезпечується техпрацівниками та сторожами гімназії.

Відповідальність та контроль за порядком здійснення пропускного режиму в приміщенні покладається на:

директора гімназії (або особу що його заміщує в даний момент);

заступника директора з навчально-виховної роботи;

завгоспа;

технічного працівника, чергового на вході;

чергового адміністратора;

денного чергового технічного працівника  (вахтера) та нічного сторожа;

Виконання вимог, що визначаються даним Положенням є обов’язковим для всіх працівників які постійно або тимчасово працюють в гімназії учнів та їх батьків, всіх юридичних та фізичних осіб, що виконують свою діяльність чи знаходяться з інших причин на території гімназії.

 

2.Порядок проходу в будівлю гімназії «Світоч»

2.1Пропускний режим в будівлю гімназії а також відкриття/закриття дверей забезпечує черговий технічний працівник, який виконує обов’язки вахтера та сторож. Центральний вхід в робочі дні відкривається о 7.00 год. ранку, зачиняється не пізніше 19.00 вечора.

У вихідні та святкові дні вхід до гімназії зачинений цілодобово. Пропуск до гімназії учнів, які займаються у гуртках та секціях за розкладом, затвердженим директором закладу, відбувається за 10 хвилин до початку занять у супроводі керівника гуртка чи тренера.

Покинути приміщення гімназії вихованці гуртків та секцій зобов’язані через 15 хвилин після закінчення заняття. Керівник гуртка/ секції покидає приміщення гімназії через 15 хвилин після закінчення останнього заняття чи тренування. Керівник гуртка/ секції виходить через центральний вхід.

2.2 Контрольно - пропускний режим для учнів гімназії:

2.2.1 Учні гімназії проходять в будівлю гімназії через центральний вхід;

2.2.2 Початок навчальних занять з 8.00 год.

         Учні зобов’язані прибути до закладу не пізніше ніж за 10 хвилин.

до початку навчальних  занять. Якщо за наказом директора за виробничою необхідністю час початку занять може змінюватися, в такому разі на уроки потрібно приходити за 10 хвилин до їх початку;

2.2.3 Учні проходять в гімназію самостійно;

2.2.4 Виходити з гімназії та покидати територію закладу до закінчення навчальних занять дозволяється лише на підставі дозволу класного керівника, медичної сестри, або представника адміністрації;

2.2.5 Вихід учнів з гімназії на уроки фізичної культури, на екскурсії, чи на інших підставах відбувається організовано і в  обов’язковому супроводі вчителя;

2.2.6 Учні, що відвідують гуртки, секції та інші позакласні заходи допускаються в гімназію згідно з розкладом занять та в супроводі відповідального за проведення такого заходу. (керівника гуртка, секції);

2.2.7 Під час канікул учні допускаються в гімназію згідно з планом заходів з учнями на канікулах, затвердженим директором гімназії;

2.2.8 Учні гімназії не мають права знаходитися в будівлі гімназії та на її території після закінчення навчальних занять, гуртків або позаурочних заходів без дозволу працівників гімназії і без їх присутності;

2.2.9 У випадку порушення дисципліни чи правил поведінки учні можуть бути доставлені до чергового адміністратора, чергового вчителя, класного керівника, адміністрації гімназії.

2.2.10До гімназії учні заходять в шкільній формі або в одязі ділового стилю прийнятному для відвідування державних громадських установ;

2.2.11 В приміщенні та на території гімназії суворо заборонено: паління, вживання алкоголю та наркотичних речовин. Інформація про дані правопорушення надається до органів управління внутрішніх справ МВС України згідно з Меморандумом про співпрацю

2.3 Контрольно-пропускний режим для працівників гімназії.

2.3.1 Директор гімназії, його заступники, представники адміністрації та інші працівники гімназії мають змогу проходити та знаходитись в приміщенні гімназії в будь який час доби, а також у вихідні та святкові дні, якщо це необхідно для виконання службових обов’язків і не обмежено поточними наказами відповідального за контрольно-пропускний режим. У такому разі вони повідомляють про свій прихід та термін присутності черговому на пункті пропуску.

2.3.2 Педагогам рекомендовано прибути до гімназії не пізніше 7 години 40 хвилин.

2.3.3 В окремих випадках, у відповідності з розкладом занять, затвердженим директором гімназії, уроки конкретного педагога можуть починатись не з першого уроку. В даному випадку та інших конкретних випадках педагог зобов’язаний прийти до гімназії не пізніше ніж за 15 хвилин до свого першого уроку. 

2.3.4 Вчителі початкових класів приходять до гімназії з розрахунком часу необхідного для зустрічі дітей  у холі гімназії   та супроводу їх до класу, але не пізніше 7 год.40 хв. По закінченні занять вчитель передає дітей батькам, що їх зустрічають виводячи їх на 1-й поверх або на ганок.

2.3.5 Адміністрація гімназії та вчителі зобов’язані заздалегідь попередити чергового (вахтера) про час запланованих зустрічей з батьками, а також про час і місце проведення батьківських зборів.

2.3.6 Всі інші працівники гімназії приходять в гімназію у відповідності з графіком роботи, затвердженим директором  гімназії.

 2.4 Контрольно – пропускний режим для батьків(законних представників) учнів.

2.4.1 Батьки учнів проходять до будівлі гімназії через центральний вхід.

 2.4.2 Батьки учнів проходять в будівлю гімназії  при наявності документів державного зразка, що підтверджують їх особу. Документ пред’являється в розвернутому вигляді чи передається (вахтеру) для проведення відповідного запису в «Журналі обліку відвідувачів». Батьки повідомляють ім’я, по батькові та прізвище вчителя або адміністратора до якого вони направляються, а також прізвище, ім’я своєї дитини, клас в якому вона навчається. Охоронець (вахтер) з’ясовує мету приходу і пропускає в приміщення з дозволу працівника гімназії до якого вони прийшли.

2.4.3 З учителями батьки зустрічаються на батьківських зборах, за запрошенням або після уроків. І лише в екстрених випадках під час перерви.

2.4.4 Вчителі зобов’язані заздалегідь попередити чергового про прихід батьків, а також про час та місце проведення батьківських зборів.

2.4.5 Батькам не дозволяється проходити до навчального закладу з  габаритними сумками чи валізами. Сумки необхідно залишити на посту у чергового і в деяких випадках за вимогою чергового, надати дозвіл їх оглянути.

2.4.6 Прохід в гімназію батьків з особистих питань до адміністрації гімназії  можливий за умови попередньої домовленості з представниками самої адміністрації, про що чергового інформують заздалегідь.

2.4.7 У випадках незапланованого приходу до гімназії батьків, черговий з’ясовує мету їх приходу і пропускає в будівлю гімназії тільки з дозволу адміністрації.

2.4.8 Батьки, що супроводжують або зустрічають своїх дітей, до будівлі гімназії не заходять і чекають дітей на вулиці у теплий період, а в холодний період  - у вестибюлі гімназії, не далі поста чергового охоронця (вахтера) і в межах його огляду;

2.4.9 Для батьків першокласників протягом першого семестру навчального року встановлюється адаптивний контрольно-пропускний режим у відповідності до розкладу навчальних занять, котрий обумовлюється окремо класними керівниками на батьківських зборах згідно з наказом директора. У разі потреби адаптивний режим деяких учнів може бути продовжений, але за поданнями класних керівників 1-х класів та голів батьківських комітетів.

2.5 Контрольно-пропускний режим для відвідувачів гімназії.

2.5.1 Відвідувачі проходять в будівлю гімназії через центральний вхід;

2.5.2 Особи не пов’язані з навчальним процесом, які відвідують гімназію за службовою необхідністю, пропускаються при пред’явленні документу державного зразка, що засвідчує особу, за погодженням з директором гімназії (особою, що його заміняє) і записом в «Журналі обліку відвідувачів»;

2.5.3 Посадові особи, які прибули до гімназії з перевіркою, пропускаються при пред’явленні документу, що засвідчує особу з обов’язковим повідомленням адміністрації гімназії та відповідною реєстрацією;

2.5.4 Групи осіб, що відвідують гімназію для проведення і участі у масових заходах, семінарах, конференціях, оглядах і т.п. допускаються в будівлю гімназії за наказом директора гімназії, за списками учасників і при наданні документу, що засвідчує особу.

2.5.5 Для виклику працівника гімназії або представника адміністрації необхідно звертатись до чергового адміністратора, чергового техпрацівника (вахтера);

2.5.6 В разі виникнення конфліктних ситуацій, пов’язаних з допуском відвідувачів до будівлі гімназії, черговий (вахтер) діють за вказівками директора гімназії чи його заступника;

2.6 Контрольно-пропускний режим для автотранспортних засобів.

2.6.1 Порядок в’їзду – виїзду автотранспорту на територію гімназії встановлюється наказом директора гімназії;

2.6.2 Допуск без обмежень на територію гімназії дозволяється автомобільному транспорту екстрених і аварійних служб, швидкій медичній допомозі, пожежній охороні, міліції для завезення харчів;

3. Правила поведінки відвідувачів гімназії «Світоч».

3.1 Відвідувачі, що знаходяться в приміщенні гімназії зобов’язані:

- зберігати встановлений порядок і дотримуватись норм поведінки в громадських місцях;

- не допускати виявлення неповажного ставлення до педагогічного та обслуговуючого персоналу, учнів та інших відвідувачів гімназії;

- виконувати законні вимоги та розпорядження адміністрації та працівників гімназії;

- не створювати перепон належному виконанню адміністрацією, вчителями працівниками гімназії їх службових обов’язків;

- зберігати черговість на прийомі до директора та в приймальні (за винятком осіб, яким надано право позачергового прийому);

- повідомляти секретаря про свою явку до школи за викликом директора;

- до запрошення в кабінет директора знаходитись на місці, вказаному секретарем;

- ставитись  бережливо до майна гімназії, зберігати чистоту, тишу та порядок в приміщенні навчального закладу.

3.2 Відвідувачам гімназії забороняється:

- знаходитись в службових приміщеннях або інших приміщеннях гімназії без дозволу на те директора, адміністрації, вахтера чи просто вчителя;

- виносити з приміщення гімназії документи надані для ознайомлення;

- знімати зразки документів зі стенду, а також розташовувати на ньому оголошення не узгоджені з адміністрацією навчального закладу;

- приносити в приміщення гімназії алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні і легкозаймисті речовини, колючі та ріжучі предмети, вогнепальну та холодну зброю (крім осіб, котрим в установленому порядку дозволено зберігання та носіння табельної зброї і інших засобів), а також особисті речі за винятком портфелів і тек з документами, дамських сумок;

- палити в приміщенні та на території гімназії;

- вести розмови з мобільного телефону у всіх приміщеннях, крім коридорів та вестибюлю;

- бути присутнім на зборах та інших заходах з включеним мобільним телефоном;

- входити до гімназії в стані алкогольного чи іншого сп’яніння, з жувальною гумкою, з дитячими колясками, з домашніми тваринами, товарами для продажу, а також в брудному одязі і з великогабаритними речами ( виключаючи робітників, що виконують будівельні і ремонтні роботи);

- факти порушень громадського порядку і завдані збитки приміщенню фіксуються в установленому порядку особами, котрі здійснюють пропускний режим.

3.3 Відповідальність відвідувачів гімназії за порушення даного Положення:

- у випадку порушення відвідувачем гімназії пропускного режиму і правил поведінки йому робиться зауваження відповідальними за контрольно-пропускний режим, а разі необхідності будь-яким працівником гімназії;

- у випадках скоєння відвідувачами кримінальних дій, винні особи підлягають кримінальній відповідальності згідно з чинним законодавством;

- у випадку зумисного чи не зумисного пошкодження або знищення майна гімназії на винних осіб поряд з адміністративною або кримінальною відповідальністю покладається обов’язок відшкодування причинених збитків.

4.Порядок пропуску з табельною зброєю, спеціальними засобами, іншими забороненими без спеціального на те дозволу зберігання і носіння предметів.

4.1 Прохід осіб в приміщення гімназії з табельною зброєю і спеціальними засобами дозволяється:

- співробітникам, котрим в установленому порядку дозволено зберігання і носіння табельної вогнепальної зброї – при наявності запису у відповідному документі (службове посвідчення, командировочне посвідчення і т.п.);

- співробітникам міністерств і відомств України і їх підрозділів де передбачено наявність табельної зброї але лише при виконанні ними своїх службових обов’язків;

- співробітникам і військовослужбовцям державних воєнізованих організацій України на період надзвичайних ситуацій у випадках посилення охорони будівлі або за спеціальним дозволом.

5.Порядок пропуску представників засобів масової інформації

5.1 Працівники засобів масової інформації пропускаються в будівлю гімназії за акредитаційним посвідченням чи картками тимчасової акредитації при наданні редакційного посвідчення.

5.2 Представники засобів масової інформації на заходи, що проводяться в приміщенні гімназії пропускаються лише після перевірки документів котрі підтверджують їх особу.

6.Організація і порядок проведення ремонтно-будівельних робіт в будівлі та приміщеннях гімназії:

Робітники і фахівці ремонтно-будівельних організацій пропускаються в приміщення гімназії черговим (вахтером) або сторожем для виконання ремонтно-будівельних робіт за розпорядженням директора гімназії чи на підставі заявок, підписаними керівником вищестоящих організацій прямого підпорядкування.

7.Порядок пропуску на період надзвичайних ситуацій або ліквідації аварійної ситуації.

7.1 Пропускний режим в будівлі гімназії на період надзвичайних ситуації обмежується.

7.2 Після ліквідації надзвичайної (аварійної) ситуації поновлюється звичайна процедура пропуску згідно з даним Положенням.

8.Порядок евакуації працівників, співробітників і відвідувачів гімназії з приміщень та порядок їх охорони.

8.1 Порядок оповіщення працівників, співробітників і відвідувачів гімназії з приміщення при надзвичайних ситуаціях (пожежа, стихійне лихо, інформація про загрозу скоєння терористичного акту і т.п.) та порядок їх охорони розробляються директором гімназії спільно з відповідальними за ведення роботи з охорони праці, протипожежної та електробезпеки.

8.2 За встановленим сигналом оповіщення всі відвідувачі, робітники, співробітники, а також робітники, які здійснюють ремонтно-будівельні роботи в приміщенні гімназії евакуюються з будівлі згідно з планом евакуації, що знаходиться в приміщенні гімназії на видному і доступному для відвідувачів місця. Пропуск відвідувачів в приміщення гімназії припиняється.

Працівники гімназії і відповідальні особи приймають заходи по евакуації і забезпечення безпеки людей що знаходяться в приміщенні, при прибутті співробітників відповідних служб для ліквідації надзвичайної ситуації забезпечують їх безперешкодний пропуск в будівлю гімназії

Категорія: Навчання | Переглядів: 487 | Додала: Світоч2004 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Перехід на сайти:

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Архів записів

Вільнянська гімназія "Світоч". Адміністратор сайту Михайленко Н.І. © 2020 Створити безкоштовний сайт на uCoz